ROMANIAN EAGLES
Bine ati venit pe Forumul aliantei ROMANIAN EAGLES . Pentru a putea accesa in totalitate forumul nostru trebuie sa va inregistrati.
Va dorim navigare placuta pe forumul nostru!

ROMANIAN EAGLES

Forumul aliantei ROMANIAN EAGLES

AcasaAcasa  FAQFAQ  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Tutorial pentru incepatori !

In jos 
AutorMesaj
dorian13
Admin

Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/01/2010
Varsta : 25
Localizare : Hunedoara

MesajSubiect: Tutorial pentru incepatori !   Dum Feb 14, 2010 8:00 am

Prima data faceti urmatoarele cladiri .(in paranteza se afla nivelul fiecarei cladiri pe care trebuie sa-l indepliniti pentru a va asigura un venit pentru inceput) .De preferat sa incepeti in ordinea in care sunt scrise cladirile !Aceste cladiri le veti face dupa ce se termina tutorialul de inceput pe care trebuie sa-l urmati.Dupa construirea primului nivel a unei cladiri ,pentru a o upgrada la nivelul 2 trebuie sa dati click pe ea si apoi in partea dreapta aveti construct dati acolo si asteptati sa se upgradeze!

* Residential houses [5]
* Skyscrapers [5]
* Factories [5]
* Oil refinery [2]
* Pits/Mines [2]

Dupa terminarea acestor cladiri va veti face urm cladiri :
*Universitate
*Trade center
* Ammunation facility(5)
*Barracks
*Simulation Facilities
* Arms factory
Apoi dati click pe universitate si dati research din partea dreapta ! Veti vedea 4 grupuri de unitati:units,air,water,defence ! Acum dvs alegeti pe ce vreti sa va extindeti dar eu v-as sfatui sa alegeti AIR sau WATER pentru inceput ! Dupa ce ati ales tipul de unitate pe care vreti sa-l produceti va arata mai jos unitatiile categoriei respective! Acum ce vedeti cu un semn verde in fata inseamna ca aveti cercetat sau construit! Pentru a produce o unitate trebuie sa ajungeti sa aveti bifate toate optiuniile ! Dupa ce am bifat sa zicem toate optiuniile de la soldati mergem la barracks unde vom gasi numele trupei si cantitatea maxima de trupe pe care le putem face alegem un numar cuprins intre 1 si cantitatea maxima si dam creeaza !Dupa cateva minute vom vedea ca divizia este creata cu success! Apoi mergem la HQ (command center) dam pe military din partea dreaota si dam scrool down pana jos.Aici vor aparea trupele intrun chenar si tot de aici le puteti muta in una din cele 3 flote cu care puteti ataca! Deci ca sa mutati trupele din depozit intro flota alegeti jos flota repsectiva si scrieti un numar cuprins intre 1 si armata pe care o detineti! Apoi dati relocate units .Acum dam scrool up si va trebui sa apara in flota in care dvs ati introdus nr de soldati ,acel nr precum si munitia care o consuma la un eventual atac sau o eventuala aparare! Atentie:Pentru a va apara sau a ataca cu trupele pe care le detineti trebuie puse intr-o flota! Altfel in depot v-or sta degeaba si v-or manca din intretinere pe degeaba deoarece nu ataca decat atunci cand sunt intr-o flota!

Pentru a creea trupe aeriene sau navale dati pe arms factory apoi in partea dreapta pe aircraft works respectiv shipyard pentru a putea construii unitatii navale sau aeriene ,acest lucru fiind posibil doar atunci cand veti avea cercetate toate partiile unitatii respective!

Succes ! pentru nelamuriri mergeti la sectiunea timp liber si lasati acolo mesajul dvs. Echipa x-visiongames v-a raspunde in cel mai scurt timp .Multumim pentru timpul acordat citiri acestui tutorial!

Ultima editare efectuata de catre dorian13 in Sam Apr 03, 2010 8:09 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://desertoperations.forumers.ro
marianm

Data de inscriere : 14/02/2010

MesajSubiect: Re: Tutorial pentru incepatori !   Mar Feb 16, 2010 9:21 pm

da' greu se construieşte...
o să-mi ia luni de zile să ajung şi eu sus...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
dorian13
Admin

MesajSubiect: Re: Tutorial pentru incepatori !   Mier Feb 17, 2010 12:22 am

marianm a scris:
da' greu se construieşte...
o să-mi ia luni de zile să ajung şi eu sus...

nu este adevarat odata ce ai armata poti ataca cu ea si castiga cladiri (blocuri,oil ref,mine,factory) numai ca trebuie sa ai grija ca la fel de usor le poti si pierde daca pierzi o batalie deci trebuie sa ai si o aparare cat de cat buna!
Sus In jos
marianm

MesajSubiect: Re: Tutorial pentru incepatori !   Mier Feb 17, 2010 6:09 am

Firing range ........unde este? n-o găsesc...
Sus In jos
dorian13
Admin

MesajSubiect: Re: Tutorial pentru incepatori !   Mier Feb 17, 2010 7:33 am

marianm a scris:

dai pe barraks si ai acolo sub tank simulator ai firing range dai pe plus si o construiesti ! Bft Wink
Sus In jos
marianm

MesajSubiect: Re: Tutorial pentru incepatori !   Mier Feb 17, 2010 7:48 am

dorian13 a scris:
marianm a scris:

dai pe barraks si ai acolo sub tank simulator ai firing range dai pe plus si o construiesti ! Bft Wink

merci...dacă n-am sucit toate construcţile...dar se pare că am orbul găinilor...
Sus In jos
marianm

MesajSubiect: Re: Tutorial pentru incepatori !   Vin Feb 19, 2010 4:53 am

nu ar trebui să măresc şi mina?
de fapt,mina produce Gold...îmi trebuie pt. producţia de arme?
sau ce fac cu el?
Sus In jos
dorian13
Admin

MesajSubiect: Re: Tutorial pentru incepatori !   Vin Feb 19, 2010 8:47 am

marianm a scris:
nu ar trebui să măresc şi mina?
de fapt,mina produce Gold...îmi trebuie pt. producţia de arme?
sau ce fac cu el?

goldul il folosesti cand vrei sa spionezi pe cineva daca nu ai spioni nu ai ce face cu el... decat sa-l vinzi dute pe trade center dai la sell baga cantitatea de gold si dai pretul maxim si primesti bani care apoi ii investesti in banca si primesti un profit pe ora ! Bft
Sus In jos
marianm

MesajSubiect: Re: Tutorial pentru incepatori !   Sam Feb 27, 2010 10:15 pm

care sunt cele mai bune unităţi de spionaj?
cîte trebuie să folosesc?
de exemplu:am 5 sateliţi.îi folosesc pe toţi pt. spionarea apărării unui potenţial adversar?
am văzut rapoarte de spionare care-mi spun că am fost descoperit.
care sunt armele împotriva spionilor?ce trebuie să produc?
Sus In jos
dorian13
Admin

MesajSubiect: Re: Tutorial pentru incepatori !   Dum Feb 28, 2010 2:36 am

marianm a scris:
care sunt cele mai bune unităţi de spionaj?
cîte trebuie să folosesc?
de exemplu:am 5 sateliţi.îi folosesc pe toţi pt. spionarea apărării unui potenţial adversar?
am văzut rapoarte de spionare care-mi spun că am fost descoperit.
care sunt armele împotriva spionilor?ce trebuie să produc?

cei mai buni la spionaj sunt sateliti iar la aparare contra spionaj sunt avioanele!
Sus In jos
BarbaVerde

Data de inscriere : 12/03/2010

MesajSubiect: Re: Tutorial pentru incepatori !   Vin Mar 12, 2010 1:22 am

Care este diferenta intre continente?daca cineva ii pe un continent la anumite coordonate si altcineva ii tot la aceleaasi corordonate dar pe alt continent care ii diferenta ?
Sus In jos
dorian13
Admin

MesajSubiect: Re: Tutorial pentru incepatori !   Vin Mar 12, 2010 2:23 am

BarbaVerde a scris:
Care este diferenta intre continente?daca cineva ii pe un continent la anumite coordonate si altcineva ii tot la aceleaasi corordonate dar pe alt continent care ii diferenta ?

distanta asta este singura diferenta daca dai un atac pe un jucator de pe continentul tau ajung trupele mai rpd daca dai pe alt continent ajung mai tarziu Very Happy
Sus In jos
TEUsiECHER

Data de inscriere : 14/05/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Tutorial pentru incepatori !   Dum Mai 16, 2010 9:58 pm

Daca unitatile nu sunt bagate untr-o flota (fleet), apara baza sau nu?
Sus In jos
PotraZainu

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Tutorial pentru incepatori !   Lun Mai 17, 2010 12:13 am

apara, numai cand le bagi in depot nu apara.
Sus In jos
costica19

Data de inscriere : 28/02/2010

MesajSubiect: sfat pentru incepatori   Sam Iun 26, 2010 7:59 am

Fara falsa modestie si fara sa ofensez as dori sa- dau cateva sfaturi in ce priveste alegerea victimelor si declansarea unui atac.
-Intri in lista de useri si te duci la limita de jos ca numar de puncte pe care ii poti ataca.
- incepi si cauti un user care sa aiba urmatoarele caracteristici.
1 nu face parte dintr-o alianta sau este intr-o alianta slaba (de regula sa fie in varful aliantei)
2 In jurul lui (in alianta sa nu fie multi cu numar de puncte apropiat cu al lui
3 Atentie la data intrarii in joc (sa fie cat mai recenta) ca nu are timp sa cerceteze prea multe
4 .Vezi ce achievements-uri are. Daca are o categorie de arme full cercetata e mai greu.
5 Vezi cate lupte a dus si iti dai seama daca punctele lui sunt castigate prin lupte sau prin cercetare.
6 Daca are lupte multe inseamna ca are experienta de lupta dar s-a ridicat repede si nu a avut timp de cercetare. In functie de acest criteriu stabilesti si numarul de sateliti trimisi in spionaj .........eu la ultimile spionaje am folosit 2100 de sateliti pentru fiecare misiune.
7. Nu ataca pana nu spionezi.
8 daca ai succes cu spionajul vezi ce trupe are si te uiti in game help- contingency Table si vezi ce arme sunt cele mai indicate sa ataci.
9 Te uiti si in Units Table si vezi ce putere au in atac fortele pe care vrei sa le trimiti.
10 Iei hotararea de atac.....
EXEMPLU: Ultima mea actiune de spionaj - impotriva lui TehWizard am vazut ca tipul s-a inscris in joc pe 30.05.2010 iar in 26 de zile nu avea timp sa cerceteze prea multe dar avea peste 100 lupte castigate...........deci in concluzie ......Tipul a cercetat o arma puternica (Fregatele) si a dat multe atacuri cu succes la nivel mic si in scut timp s-a trezit cu 1 milion de puncte in scurt timp.....Tipul in acel moment era al doilea ca numar de puncte in alianta lui .......deci nu mai puteam fi atacat decat de seful aliantei dar si ala era in aceasi situatie cu primul (ca data de intrare in joc) ......si in acest fel i-am fript pe amandoi.
Poate multe din cate ti-am zis le stii dar iao ca pe un sfat.
Sus In jos
Raptor

Varsta : 26

MesajSubiect: Re: Tutorial pentru incepatori !   Mier Iul 07, 2010 10:25 am

asa fac si eu ..numa ca akm am mai stopat ,si m-am pus la facut defensiva ,pt ca de cercetat am cercetat tot
Sus In jos
d33nis

Data de inscriere : 31/08/2010
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Re: Tutorial pentru incepatori !   Dum Oct 24, 2010 7:21 am

bun tutorialul Laughing am study tot:d
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.maffia.ro
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Tutorial pentru incepatori !   

Sus In jos

Tutorial pentru incepatori !
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» [Tutorial] Cum sa faci un sistem de logare/inregistrare!
» Cod HTML pentru Flashscore

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN EAGLES :: Desert Operations :: Desert Operations-
Mergi direct la: